Starasz się prawidłowo dbać o swoje włosy? Robisz wszystko, aby były silne, zdrowe i miały ładny, naturalny połysk? Zastanawiasz się czy można je suszyć przy pomocy suszarki, czy może jest to niewskazane dla nich? Zalecenia specjalistów są jasne – susząc włosy strumieniem ciepłego powietrza, wyrządzamy im więcej krzywdy niż korzyści. Co, jeśli jednak zamienimy normalną suszarkę na suszarkę z dyfuzorem i będziemy suszyć włosy chłodnym powietrzem? Warto to sprawdzić.

Jak zbudowana jest suszarka z dyfuzorem

Na pierwszy rzut oka jej wygląd niewiele się różni od klasycznej suszarki do włosów. To na co można zwrócić szczególną uwagę to nakładka na wylocie suszarki – tzw. dyfuzor. Jest ona zwężona i może posiadać specjalne kolce, służące do rozczesywania włosów. Dzięki skupionemu strumieniowi powietrza, suszarka ma znacznie większą sprawność suszenia włosów, bez ryzyka ich przegrzania i uszkodzenia. Do suszenia włosów suszarką z dyfuzorem należy stosować chłodne powietrze – jest to prawidłowy tryb pracy suszarki, który zdecydowanie podwyższa jej trwałość i zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Oprócz dyfuzora, suszarka posiada resztę klasycznych elementów, takich jak przewód zasilający, rączka, włącznik, wybór trybu pracy.

Jak suszyć włosy suszarką z dyfuzorem?

Świeżo umyte włosy należy przygotować do suszenia. Robimy to przy pomocy ręcznika, wyciskając z włosów wilgoć. Bardzo ważny jest ten sposób wstępnego osuszania – wyciskamy włosy, a nie pocieramy je. Dzięki temu można ochronić łuski włosów przed zniszczeniem. Kiedy włosy są już wilgotne, włączamy suszarkę z dyfuzorem i suszymy włosy pasmami. Możemy je nabierać np. na grzebień, co ułatwi pracę. Końcówkę dyfuzora przykładamy do włosów, ale nie dotykamy ich. Suszymy włosy równomiernie przesuwając suszarkę ku końcowi. Pamiętajmy cały czas o tym, aby suszarka pracowała w trybie chłodnego powietrza.

Jakie korzyści daje suszarka z dyfuzorem?

Przede wszystkim jest to bezpieczny sposób suszenia włosów, który w przeciwieństwa do stosowania ciepłego powietrza, nie niszczy ich. Ponadto suszarka z dyfuzorem może być wyposażona w jonizację, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Te, suszone chłodnym powietrzem zachowują swój jedwabisty wygląd, nie są przesuszone, nie mierzwią się i znacznie dłużej zachowują swój piękny, zdrowy wygląd.

Ile kosztuje suszarka z dyfuzorem?

Najprostsze modele suszarek z dyfuzorem możemy kupić już od 120 złotych. Jeśli szukamy czegoś z wyższej półki, trzeba się przygotować na wydatek od 200 złotych wzwyż. W tej cenie z pewnością znajdziemy suszarkę z jonizacją, jak również wyborem siły strumienia powietrza oraz wymiennymi końcówkami dyfuzora. Jeśli do tej pory nie korzystałaś z takiej suszarki, warto to zmienić. Szkoda Ci pieniędzy na taki wydatek? Pożyczka przez internet pomoże Ci zadbać o swoje włosy, utrzymując je w najlepszej kondycji. Pożyczka przez internet to gotówka do wydania na dowolny cel – suszarkę do włosów, wyposażenie domu, remont lub wakacyjny wyjazd. Sama decydujesz o jej wysokości – maksymalnie do 25 tysięcy złotych oraz tym, jak długo będziesz ją spłacała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj