Słuchawki dokanałowe to takie, które umieszcza się bezpośrednio w kanale słuchowym. Piankowe lub silikonowe nakładki w różnych rozmiarach gwarantują dobre dopasowanie do ucha. Ponieważ są lekkie i stabilnie tkwią w uchu doskonale nadają się do uprawiania sportu. Ze wzglvdu na mały rozmiar i wagę można je zawsze mieć ze sobą razem z odtwarzaczem MP3 lub smartfonem. Dopasowanie do kanału słuchowego dobrze izoluje od dźwięków otoczenia, co wyklucza ich użycie w ruchu ulicznym, ale zapewnia lepszą jakość dźwięku. W wersji bezprzewodowej dodatkowo gwarantują pełną swobodę ruchów. Wybór słuchawek na rynku jest ogromny. Jakie słuchawki dokanałowe kupić?

Niższa półka

W najniższym przedziale cenowym bardzo trudno znaleźć zadowalający produkt. Jakość dźwięku jest zwykle na tyle słaba, że można je rekomendować jedynie do słuchania audiobooków. W ostateczności możemy polecić słuchawki Toplus, w cenie poniżej 40 zł. Dźwięk jest do zaakceptowania, dużym mankamentem są jedynie basy.

Średnia półka

Słuchawki douszne z tej kategorii cenowej nie są bogato wyposażone, ale zawsze mają w komplecie wymienne elementy w różnych rozmiarach. Jakością rzadko przewyższają słuchawki dołączane w zestawach ze smartfonem. Jednak w tym przedziale można znaleźć prawdziwe perełki. Jakie słuchawki douszne za rozsądną cenę kupić? Odpowiedzią jest Xiaomi QTER02JY.

Xiaomi

To prawdziwa niespodzianka i dobra jakość za rozsądną cenę. Słuchawki są solidnie wykonane, w komplecie znajdują się trzy wymienne wkładki. Jakość dźwięku jest świetna, również basów. Słuchawki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych.

Sony

Sony MDR-EX450AP są również bardzo dobrą odpowiedzią na pytania, jakie słuchawki dokanałowe kupić. W komplecie znajdują się aż cztery wymienne wkładki i woreczek do przechowywania, co nie jest oczywiste za tą cenę. Są dość spore, ale dzięki temu łatwo włożyć je do ucha. Dźwięk jest wyraźny, precyzyjny, dlatego dobrze nadają się także do słuchania muzyki klasycznej.

Wyższa półka

Wśród najdroższych słuchawek dousznych trudno dopatrywać się mankamentów jakości dźwięku, podstawowa różnica to raczej to, jak izolują one od dźwięków otoczenia.

Shure

Nie jest to bardzo popularna w Polsce firma, tym niemniej słuchawki są warte swojej ceny (powyżej 500 zł). Dźwięk jest doskonały bez względu na rodzaj słuchanej muzyki. W komplecie wymienne wkładki i etui, a nawet sztyft do czyszczenia!. Jedyny mankament, dotyczący wszystkich modeli przewodowych, to konieczność używania z kablem.

Pioneer

Pioneer SE CX5 są świetnym wyborem dla fanów muzyki współczesnej, w której specjalizuje się firma, natomiast nie będą najlepszym wyborem dla miłośników klasyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj