Jakie kino domowe kupić?

Wiele osób chce stworzyć w miejscu którym mieszka przestrzeń, w której będzie mogła się zrelaksować i odprężyć. Dla miłośników filmów i seriali oraz fanów sportu, będzie to niewątpliwie pokój z nowoczesnym i solidnym kinem domowym. Zakupując zestaw kina domowego powinniśmy zdecydować czy chcemy aby efekty audiowizualne były porównywalne a nawet lepsze niż w sali kinowej, co oczywiście będzie nas więcej kosztować. Czy chcemy cieszyć się bardzo wysokimi wrażeniami audio-wizualnymi ale bez konieczności inwestowania w sprzęt wygórowanych środków finansowych.

Zestaw kina domowego powinien składać się z kilku części:

  • Odtwarzacz DVD lub odtwarzacz Blu-Ray – absolutna konieczność i podstawa aby zbudować cały zestaw.
  • Amplituner, wybierając go należy zwrócić uwagę na kilka aspektów: liczba kanałów (od tego zależy ile głośników będzie można maksymalnie podłączyć), moc wyjściowa (optymalna od 100 do 150 W na jeden kanał), rozmiar (należy dopasować do rodzaju pomieszczenia z uwagi na duży gabaryt) oraz format dźwięku.
  • zestaw głośników, istnieje wiele systemów, które dobiera się według indywidualnych potrzeb, jeśli kino kompletowane jest przez nas samodzielnie musimy sprawdzić w ile wejść został wyposażony amplituner. Wyróżnia się 3 najpopularniejsze zestawy: 5.1 – jest to najtańsza opcja i oferuję dobry dźwięk, jednak trochę brakuję do „kinowego efektu”, 7.1 – to opcja przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników, zestaw zapewnia głębszy i bardziej przestrzenny dźwięk, 11.2 – to dużo bardziej zaawansowany zestaw, zapewniający odpowiednią głębie i wysoką jakość.
  • Serwer NAS to alternatywne rozwiązanie, które umożliwia magazynowanie plików.
  • System strumieniowania wideo, to popularna opcja, ponieważ umożliwia ona oglądanie telewizji poprzez połączenie internetowe.

Do wymienionego wyżej zestawu należy dobrać wysokiej jakości telewizor, bądź projektor multimedialny, ważnym jest aby sprzęt został dobrany w taki sposób aby móc cieszyć się wrażeniami i poczuć jak na prawdziwej sali kinowej. Skompletowaniem zestawu możemy zająć się sami lub skorzystać z gotowych zestawów spersonalizowanych przez specjalistów.

Przygotowano we współpracy z ekspertami z Sound-Expert.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj