Od pewnego czasu producenci telewizorów starają się zaskoczyć swoich klientów nowymi rozwiązaniami związanymi z wysoką jakością i ostrością obrazu. Sprzęty charakteryzują się nowymi rozwiązaniami technologicznymi typu 4k. Niestety, aby nie przestraszyć nikogo wysokimi cenami konstruktorzy muszą w jakiś sposób obniżyć koszty produktu. Zazwyczaj najprostszym sposobem jest zrezygnowanie z wysokiej jakości dźwięku. Wiadomo jednak, że o wiele lepiej ogląda się film lub relacje z wydarzeń sportowych przy dobrym nagłośnieniu. Z pomocą wychodzą nam głośniki, kina domowe oraz kompaktowe soundbary, które podbijają rynek. Który z nich będzie najlepszy? Zobacz również ranking soundbarów.

Soundbar – czym jest?

Soundbar jest rodzajem głośnika, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Podłączony do telewizora daje użytkownikowi możliwość oglądania ulubionych programów, filmów i seriali z krystalicznym dźwiękiem. Co ważne jego obsługa i ustawienie w domu nie wymaga specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie. Wystarczy podpiąć urządzenie do odbiornika przy pomocy kabla HDMI lub złącza optycznego i ustawić je w wygodnym miejscu. Soundbary są wyposażone w małe głośniki, jest ich zazwyczaj od 2 do 12. Modele z wyższej półki zawierają dodatkowy subwoofer, który odpowiedzialny jest za odpowiednie rozbrzmiewanie basów, które zapewniają lepsze wrażenia słuchowe. Dużym plusem tego urządzenia jest umiejscowienie wszystkich głośników w jednej belce, dzięki czemu nie trzeba ich rozstawiać po całym pomieszczeniu, co może być kłopotliwe dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

Soundbar – jaki wybrać?

Podczas zakupu soundbara należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, takich jak:

  • ilość kanałów – im jest ich więcej tym lepsze wrażenia słuchowe i efekty przestrzenne możemy uzyskać.
  • moc wyjściowa na kanał – powinna być jak największa. Pamiętajmy jednak, że nie tylko od tego parametru zależy jakość brzemienia, składają się na nią również obsługiwane formaty audio oraz wbudowane dekodery.
  • pasma przenoszenia – im są one szersze, tym lepiej.
  • możliwość redukcji zakłóceń
  • optymalizacja dźwięku na wszystkich poziomach głośności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj