W XXI wieku gry stały się jedną z popularniejszych form rozrywki, która jest chętnie wykorzystywana szczególnie przez młodsze pokolenie. By móc w sposób komfortowy oddać się rozgrywce niezbędny jest zakup odpowiedniego komputera. Na jakie więc elementy warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Wydajność

Jednym z najważniejszych aspektów, na który trzeba wręcz zwrócić uwagę jest wydajność komputera. To właśnie ona determinuje to jak sprawnie będą działały gry. Zachowanie płynności gry jest zdecydowanie najważniejszym elementem dla każdego gracza. Za wydajność komputera odpowiedzialne są podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz.

W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę procesor oraz kartę graficzną. To właśnie one w największym stopniu decydują o tym jak sprawnie będzie działało urządzenie. W przypadku procesorów warto stawiać na jednostki wyposażone przynajmniej w cztery rdzenie fizyczne, osiem wątków oraz taktowania zegara na poziomie 3-4 GHz. Warto ponadto wybierać modele stosunkowo nowe z oczywistych powodów.

Z kolei zaś w przypadku karty graficznej należy szukać modelu wyposażonego w jak największą ilość pamięci wideo. Na dziś dzień absolutnie przydają się modele wyposażone w 4,6, a nawet 8 GB pamięci VRAM. Podobnie jak w przypadku procesorów stawiajmy na nowe konstrukcje, bądź stosunkowo niedawno wydane.

 Pamięć RAM oraz dysk

Dopełnieniem aspektu wydajnościowego jest również pamięć operacyjna RAM oraz dysk SSD. W przypadku pamięci RAM weźmy pod uwagę przede wszystkim jej ilość- z reguły 8 GB jest wystarczające jednak 16 czy nawet 32 to rozwiązanie na przyszłość. Na uwadze należy mieć również rodzaj zastosowanych kości. Najnowsze z nich czyli modele DDR4 są najwydajniejsze, a ich wybór przełoży się na lepszą wydajność w grach.

Nieobowiązkowym, ale niezwykle przydatnym dodatkiem jest szybki dysk SSD, który montowany jest jako uzupełnienie dysku twardego HDD. Pozwala on upłynnić działanie systemu operacyjnego, a zainstalowane na nim gry będą znacznie szybciej się wczytywać co przy niektórych tytułach może mieć spore znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj