Wydając niekiedy nawet kilka tysięcy złotych na smartfon, warto pomyśleć o tym, by skutecznie chronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym celu korzystamy z etui, jednak te różnią się od siebie na tyle, że wybór jest niekiedy bardzo trudny. Dowiedz się, jakie materiały najskuteczniej chronią smartfon przed obiciami.

Etui skórzane (skóra naturalna, sztuczna lub ekologiczna)

Ten materiał gwarantuje Twojemu etui bardzo elegancki wygląd, toteż chętnie sięgają po nie osoby, które na co dzień dbają o dobry styl lub funkcjonują w poważnym środowisku, np. biznesowym. Skórą najczęściej pokryte są pokrowce z klapką, które oprócz obudowy telefonu chronią również jego ekran. Tym bardziej, że klapka najczęściej wyposażona jest też w magnes, dzięki czemu nie otwiera się niekontrolowanie. Tego typu etui na telefon posiadają często kieszonki na dokumenty i karty płatnicze, dzięki czemu możesz mieć wszystko pod ręką.

Czy skóra dobrze chroni telefon? Tak, jest to materiał wytrzymały i powinien posłużyć przez kilka lat. Mankamentem pokrowców ze skóry naturalnej może być wysoka cena. Wówczas receptą okażą się skóra syntetyczna lub ekologiczna.

Etui z silikonu

Silikon ma bodaj najlepszy stosunek ceny do jakości. Etui na telefon wykonane z tego materiału należą do najtańszych, a jednocześnie najlepiej absorbujących wstrząsy w czasie uderzenia. Dzięki temu chronią smartfon nie tylko przed uszkodzeniami wewnętrznymi, ale też zarysowaniami czy pęknięciami obudowy. Mankamentem tego rozwiązania jest to, że z silikonu wykonuje się tzw. plecki, czyli rodzaj etui chroniący jedynie panel tylny oraz ramkę. Oznacza to, że ekran jest odsłonięty i wymaga, aby nakleić na niego szkło hartowane na telefon.

Minusem silikonu jest jego krótka żywotność. Po około roku stanie się twardszy, przez co może łatwiej pękać. Pogorszą się też jego walory estetyczne. Rozwiązaniem nieco droższym, ale za to charakteryzującym się dłuższą żywotnością jest zbliżony do silikonu TPU, czyli termoplastyczny poliuretan.

Gumowe etui na telefon

Gumowe etui na smartfony są tanie i dobrze amortyzują wstrząsy w czasie uderzeń. Podobnie jak z silikonu, wytwarza się z nich jedynie plecki. Bardzo dużą zaletą gumy jest to, że materiał ten jest antypoślizgowy i gwarantuje pewny chwyt. Etui z gumy nie są jednak najpopularniejsze, być może ze względu na niskie walory estetyczne.

Etui plastikowe

Jego zaletą są bardzo niska cena oraz bogate wzornictwo i kolorystyka, dzięki czemu można nadać swojemu smartfonowi wyjątkowego charakteru. Plastik jednak słabo absorbuje wstrząsy, dlatego chroni obudowę telefonu jedynie przed zarysowaniami.

Ekstremalnie wytrzymałe etui z poliwęglanu

Poliwęglan jest niezwykle wytrzymałym i bardzo dobrze absorbującym wstrząsy tworzywem sztucznym. Dlatego też etui wykonane z tego materiału bardzo skutecznie chronią smartfony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Chętnie sięgają po nie między innymi osoby, które aktywnie spędzają czas, np. uprawiają różnego rodzaju sporty outdoorowe na trudnym terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj